До пред некое време, Колумбија не беше на листата на најпосакуваните дестинации на светските патници.

Се разбира, ова не значи дека луѓето не ја посетуваа или дека било невозможно да се посети, едноставно, Колумбија без оглед на сите убавини што ги нуди, беше едно од оние места за кои што добро ќе помислите неколку пати, пред да одлучите да тргнете на пат.

На крајот на краиштата, Јужна Америка има толку многу земји, што Колумбија сигурно е на последното место на вашата листа на желби.

Меѓутоа, во последниве години ситуацијата драстично се смени и желбата за посета на оваа земја, расте во срцата на вистинските светски патници. Се разбира, ова не е случајност, бидејќи оваа земја е преубава, живописна, голема и забавна, а поседува мноштво знаменитости и области кои не треба да ги пропуштите. Впрочем, истражувањата покажуваат дека Колумбијците се најсреќните луѓе во светот.

Национален парк Тајрона

Острово Сан Андрес

Национален археолошки парк Тиерарадтро

Плантажи на кафе

Сантуарио де лас Лајас катедрала

Стариот град Картагена

Солена катедрала во Сипакири

Лагуна де Гутавита

Амазонска џунгла

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСликата на Леонардо Да Винчи “Salvator Mundi” се продаде на аукција за неверојатни…
Следна објаваAlexander McQueen – ресорт колекцијата за 2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР