Image may contain: cat

Quimera прво ја освои Аргентина, а потоа целиот свет!

Како „чудо на генетиката“, Quimera наликува на спој од два организми. Лицето и е половина црно, а половина кафеаво, едното око и е сино, а другото маслинесто зелено. Овој феномен не е само на нејзиното лице, туку може да се забележи и на нејзиното тело.

Совршенство на природата, нели?

 

Image may contain: cat

Image may contain: cat

No automatic alt text available.

Image may contain: cat

Image may contain: cat

Image may contain: cat

No automatic alt text available.

Image may contain: cat

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајсимпатични шољи за есенско кафе и чај!
Следна објаваЕсенската колекција „MODERN ICONS“ на Ralph Lauren Home
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР