Image may contain: people sitting, living room, table and indoor

Елеганција, совршенство, беспрекорност се трите збора со кои може да се опише есенската колекција на Ralph Lauren Home. Дизајнот е експресиран преку изразените скулптурирани силуети, микс на традиционалниот вкус со современи контури, сето тоа сместено во правоаголна куќа во длабочините на шума во која владеат боите на есента. Modern Icons потсеќа на едно класично време во кое акцент се става на угледот и аристократскиот став.

No automatic alt text available.

Image may contain: indoor

Image may contain: 1 person

Image may contain: people sitting, living room and indoor

Image may contain: bedroom and indoor

Image may contain: people sitting and indoor

No automatic alt text available.

Image may contain: indoor

Image may contain: drink

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваQuimera | Мачето со две лица
Следна објаваАнтичка Грција како инспирација за новата колекција на Chanel
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР