Елегантни, впечатливи и драматични. Вака може да се опишат новите модели на чанти на модната куќа Chanel.

Како инспирација за оваа најнова колекција, Lagerfeld внесува елементи од античка Грција а сето тоа комбинирано и прилагодено на француската елеганиција и шик. Со сигурност може да се каже дека оваа модна линија со леснотија ќе го пронајде патот до срцата на сите вљубеници во модните трендови.

Покрај класичната црна торбичка, овој пат вниманието го привлече мини “flap” торбичката, во топли нијанси на златна, црвена и боја на песок.

Погледнете ја колекцијата, едноставно не може а да не се вљубите во овие прекрасни модели!

Divian Arts

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенската колекција „MODERN ICONS“ на Ralph Lauren Home
Следна објаваПастелен ретро ентериер со скандинавска естетика!
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР