На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 13.11 до 19.11.2017 ќе имате можност  на сцената на Театарот  да ги  проследите следните претстави!


ден и час: 14.11.2017 (вторник) | 20.00
играат: Сашо Тасевскипретстава: СЕКС ДРОГА И РОКЕНРОЛ

автор: Ерик Богосјан

режија: Ристе Алексовски


ден и час: 18.11.2017 (сабота) | 19.00

претстава: КАПЕТАНОТ ЏОН ПИПЛФОКС – Гусарска бајка со пеење и мечување

играат: Игор Ангелов, Таци Илиева – Вељиќ, Јана Стојановска, Александар Степанулески, Симон Манасковски, Димитрија Доксевски, Маја Вељковиќ – Пановска, Ѓокица Лукаревски, Филип Трајковиќ, Душица Стојановска, Златко Митрески, Дритон Вејсели, Ѓорги Тодоровски, Анастас Тановски, Зоран Љутков, Игор Георгиев, Диме Илиев, Александра Павлова, Валдета Исмаили, Билјана Јовановска.

автор: Душан Радовиќ

режија: Коле Ангеловски


 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 13 – 19.11.2017 година!
Следна објаваФотографиите на Phillip Haumesser ќе Ви ја направат есента омилено годишно време
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР