Денес, ви ја прикажуваме есенската колекција 2017, потпишана од компанијата Zara, светски позната по својата препознатлива облека, која е фундаментален дел на секоја модна сцена. За оваа есенска сезона, ни се чини дека колекцијата Zara Home добила инспирација токму од модната писта – во тренд се бохо предмети, кои на прв поглед ве покануваат да уживате и да се опуштите во пријатна и топла атмосфера.

Zara Home - jesen nikada nije bila udobnijaZara Home - jesen nikada nije bila udobnijaZara Home - jesen nikada nije bila udobnijaZara Home - jesen nikada nije bila udobnija Како што можете да се видите од нашата галерија, со помош на оваа колекција апслутно секој простор може да добие доза своја топлина и да се претвори во засолниште од студено, дождливо и ветровито време, кое ќе биде подготвено да чека на вас. Сè што ќе ви биде потребно за совршено уживање е чаша од вашиот омилен топол пијалок, добро друштво, книга или филм.

Zara Home - jesen nikada nije bila udobnijaZara Home - jesen nikada nije bila udobnijaZara Home - jesen nikada nije bila udobnijaZara Home - jesen nikada nije bila udobnijaZara Home - jesen nikada nije bila udobnijaZara Home - jesen nikada nije bila udobnijaZara Home - jesen nikada nije bila udobnijaZara Home - jesen nikada nije bila udobnija

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрефинет и пријатен дуплекс во Киев!
Следна објаваВо Скопје отворена десеттата „Coca-Cola Активна зона“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР