претстава: ВЕРА, ЉУБОВ, НАДЕЖ

ден и час:                                 09.11.2017 (четврток) | 22.00 (Претпремиерно)

            10.11.2017 (петок) | 20.00 (Премиера)

11.11.2017 (сабота) | 20.00

играат: Наталија Теодосиева, Филип Трајковиќ, Благој Чоревски, Димитрија Доксевски, Aнастас Тановски, Игор Ангелов, Сања Арсовска, Ирена Ристиќ, Зоран Љутков, Емилија Мицевска, Соња Стамболџиоска, Лазе Манасковски, Јана Стојановска, Златко Митрески, Дениз Абдула, Кристијан Светиев.

автор: Еден фон Хорват

режија: Лука Кортина

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 06.11 -12.11.2017 година!
Следна објаваПразнична магија во режија на Zara Home!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР