Најдобар викенд за еден интроверт е мирниот викенд!

Image may contain: text

Интровертот сака да е дома, стуткан во ќебе со многу филмови, серии и пуканки! Трауматски е да го поканите на пијалок или не дај Боже во некој клуб.

Вистински кошмар!

Landysh од познатото уметничко дуо Lingvistov совршено ја доловува дилемата во нејзините смешни илустрации, кои ја прикажуваат смислата за викендите од страна на интровертите, да се избегнуваат планови и да се надокнадат изгубените часови сон.

Image may contain: text

Image may contain: text

No automatic alt text available.

Image may contain: text

Image may contain: text

Image may contain: text

No automatic alt text available.

Image may contain: text

Image may contain: text

Image may contain: text

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГолем интерес за Есенскиот базар на автентични производи
Следна објава#Divianarts | Ивана Паункова фото на неделата!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР