Image may contain: one or more people and indoor

Деновиве на приземјето од трговскиот центар во City Mall, за време на одржувањето на Есенскиот базар има значително зголемена раздвиженост на посетители, кои се заинтересирани да ги погледнат и купат уникатните уметнички производи, кои рачно ги имаат изработено мајстори – креативци. Повеќе од 20тина artisans – уметници преку 18 брендови ги покажаа пред јавноста своите најнови креации како филигран и модерен накит, рачно изработени чанти и чевли, дрвени пеперушки, оригинално нацртани маички, саксиички, сувенири и играчки за деца, брошови, уметнички слики, урбани принтови и рачно изработени шалови на разбој. Станува збор за имиња и брендови како Mei Ro, Глигор Кузмановски, Ani Soro, Shoewondercrafts, Woodyz, Morpho, Kare workshop, Little things, Farina’s handmade, Карло Хорват, Em Ellephantski, Елена Ристовска, UrbanЕra, AnArt, Huggable Dolls – amigurumi, Mighty jewlery, Bulberry и Windmill Shop.

Преку фотографиите на Томислав Георгиев во прилог ви ја пренесуваме одличната атмосфера и непосредна интеракција меѓу уметниците и посетителите на 18те дискретно декорирани штандови во знакот на есента, кои пак самите автори ги дообоија со своите уметнички дела

Image may contain: 3 people

Image may contain: one or more people and shoes

Image may contain: 2 people, people sitting

Image may contain: 1 person, smiling

Image may contain: one or more people and people sitting

Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting and phone

Image may contain: 2 people, people smiling

Image may contain: one or more people

Image may contain: 1 person, indoor

Image may contain: 3 people, people sitting and beard

Image may contain: 2 people, people sitting

No automatic alt text available.

Image may contain: 2 people, people sitting

Image may contain: 2 people, people sitting and indoor

Image may contain: 1 person, sitting

Image may contain: 1 person, standing

Image may contain: 3 people, people sitting and child

Image may contain: 1 person, flower

Image may contain: 2 people, people standing and shoes

Image may contain: 1 person

Image may contain: 5 people, people standing and people sitting

Image may contain: 2 people, people sitting and outdoorImage may contain: 3 people, people sitting and people standing

Image may contain: 2 people, people sitting and table

Image may contain: people sitting

СПОДЕЛИ
Претходна објава4 најважни елементи за здрава коса!
Следна објаваКако интровертите го минуваат викендот?
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР