Фотографот Тобиас Гулдстранд, ги направи овие извонредни фотографии од личното искуство во Њујорк, претставено од неколку агли. Од магичниот лавиринт на големата централна станица, преку разгледници од Brooklyn Bridge паркот. Оваа збирка сеќавања од Њујорк вклучува класични знаменитости и домашни средини, исклучиво фотографирани за господин Персол, со уметничко изразување и сликовито излагање.

Од овие фотографии се направени тапети, кои изгледаат модерно и урабано!

Nesa

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова колекција Blugirl за есен-зима 2017 година!
Следна објаваКако да комбинирате винтиџ и модерен современ стил во домот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР