Blumarine ја објави својата нова кампања со линијата Blugirl за есен-зима 2017 година, со младата ѕвезда Robin Van Halteren, која е во фокусот на вниманието на фотографиите на Michael Baptiste.

Есенската колекција фокусот го стави на трикотажните материјали, како и на цветните и животински мотиви и принтови.

Новата сезона се фокусира на дизајнот инспириран од омилените дестинации на креаторорката Anа Molinari.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГрадинка од детските соништа во Фукуока, Јапонија
Следна објаваУбави фотографии од Њујорк!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР