Погледнете неколку пејсажи на природата документирани од птичја перспектива. Niaz Uddin направи воодушевувачки серијал од заситени со боја фотографии од преполни плажи до осамени шуми. Концетпот на фотографијата од Grand Prismatic Spring во Yellowstone National Park прикажува ретка перспектива од ова место, па затоа ние ја избравме како наша омилена.

Laguna Beach

Manhattan Beach

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDemna Gvasalia|колекција есен/зима 2017
Следна објаваMikko Lagerstedt | Ѕвездите на финското небо
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР