ЕСЕНСКАТА СЕЗОНА Е ВИСТИНСКО ВРЕМЕ ДА УЖИВАТЕ ВО ВКУСНИТЕ ФРАПЕА!

Илустрациите креирани од супер храната се добредојдени!

Време е да се подготви здрав појадок на сосема нов начин и да го совладате следното ниво. Можете да најдете инспирација во делата на Хазел Закарија, уметник кој создава илустрации за вкусни овошни напитоци. Тој ги претставува животните, бајките, филмовите, стриповите и дури омилените ТВ серии – како “Breaking Bad”.

Smoothie: umetnička dela koja možete jesti

Сите коктели изгледаат убаво и вистинскa штета е да се изедат. За среќа, конзумирањето на декорациите не го оштетува здравјето, па дури има и корисен ефект врз телото. Боите од кои се направени овие слики се од сина мача, активен јаглен, куркума и лиофилизирано овошје. Секоја чинија е дополнително украсена со цвеќе кое се јаде, што го прави секој смути да изгледа бајковито.

Smoothie: umetnička dela koja možete jestiSmoothie: umetnička dela koja možete jestiSmoothie: umetnička dela koja možete jestiSmoothie: umetnička dela koja možete jestiSmoothie: umetnička dela koja možete jestiSmoothie: umetnička dela koja možete jestiSmoothie: umetnička dela koja možete jestiSmoothie: umetnička dela koja možete jestiSmoothie: umetnička dela koja možete jestiSmoothie: umetnička dela koja možete jestiSmoothie: umetnička dela koja možete jesti

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦрвениот фустан е класика која никогаш не излегува од мода!
Следна објаваНастан за денес | Изложба Марко Вујисиќ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР