Марко Вујисиќ, е млад македонски уметник кој завршил средно уметничко училиште, отсек графика, студирал графика на ФЛУ и графика, сликарство во Белград како и завршена СЕМОС Академија за графички дизајн во Скопје.

Денес ќе биде отворена првата негова изложба на графики и слики од Марко Вујисиќ во 20 часот во Изложбениот салон– Империјал 1, во ЈУ Културно Информативен Центар – Скопје.

Изложбата ќе биде отворена до 30 септември 2017 година.

KATALOG.cdr
KATALOG.cdr
СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметнички Smoothie кои можете да ги јадете!
Следна објаваЈа видовме новата колекција Studio на H&M!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР