Фотографка од Русија го пропатувала светот за да фотографира девојки во најубавите фустани, пред прекрасни позадини и најубави занаменитости во светот!

“За мене нема ништо поубаво од ткаенина која виори на ветрот, па затоа на патувањата, моите пријателки и јас позираме како модели, со цел да ги забележиме овие фасцинантни моменти” Кристина Макеева.

Image result for kristina makeeva photographerImage result for kristina makeeva photographerImage result for kristina makeeva photographerImage result for kristina makeeva photographerRelated imageImage result for kristina makeeva photographerImage result for kristina makeeva photographerImage result for kristina makeeva photographerImage result for kristina makeeva photographerImage result for kristina makeeva photographerImage result for kristina makeeva photographer

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовите Prada Velvet Cahier чанти!
Следна објаваНеделен хороскоп од 14.08 – 20.08.2017 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР