Одлично опремениот Boeing 777-200LR, наречен Crystal Skye, неодамна се приклучи на големото семејство Crystal AirCruises, а своето официјално деби ќе го има во Лас Вегас на 12 август …

Овој прекрасен авион, всушност беше првиот авион за патувања со тури, кој е во приватна сопственост, а наменет е за изнајмување на луѓето кои сакаат да уживаат само во најдобрите работи. Во овој авион има простор за 88 патници. Што се однесува до софистицираната негова понуда, овој авион има најголем број на членови на екипаж на еден патник, а постојано може да лета 19,5 часа.

Готвачот ги шармира патниците со одлично приготвените јадења во две врвно опремени кујни, додека посебната листа на вина, со повеќе од 300 видови од подрумот на Crystal SkyeCellar, секој оброк, го подобрува.

Crystal Skye - novi luksuz na nebuCrystal Skye - novi luksuz na nebuCrystal Skye - novi luksuz na nebuCrystal Skye - novi luksuz na nebuCrystal Skye - novi luksuz na nebuCrystal Skye - novi luksuz na nebu

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧоколадо мартини: неочекувана комбинација на вкусови!
Следна објаваМурал на разбранувано море од Jake Aikman
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР