Летото е сезона на забави, а тоа што е најпотребно на нив е вистинско освежување.

Duga na ražnjiću

Било да се работи за дужење во двор или пикник во паркот, неопходно е освежување. Еден од најдобрите начини да се подготви овошјето за јадење е да се направат овошни ражничиња. Забавен начин да ја зачините вашата забава!

Voćna gusenica na ražnjiću

Овој начин на сервирање на овошјето ја елиминира потребата за чинии и чаши, така што вашите гости со задоволство ќе уживаат во овие слатки и здрави задоволства.

Ražnjići od zamrznute lubenice Ražnjići od bobicaRažnjići od tropskog voća

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузна капсула колекција на Christian Louboutin!
Следна објаваБезстрашниот Tim Hauard е новиот амбасадор на TAG Heuer!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР