Luksuzna kapsul kolekcija Christian Louboutin

Чевли никогаш доволно! Токму кога ќе помислите дека сте го набавиле долго очекуваниот модел, пристигнуваат свежи вести за чевлите Louboutin!

Нова, ексклузивна капсула  колекција, потпишана од страна на познатиот бренд, доаѓа како резултат на соработката со онлајн шопинг платформата Moda Operandi. Колекцијата е инспирирана од костимите на францускиот суд од 18 век, а Louboutin создаде три дизајни на чевли со везени детали од сребро и злато.

Чевлите се рачно изработени и за изработка на секоја чевла посебно, требало 67 работни часови, во кој бил вклучен тим од 6 лица. Во понудата се балетанки, влечки и салонки.

Christian Louboutin Embroidered Ballerina Flat in GoldChristian Louboutin Embroidered Ballerina Flat in SilverChristian Louboutin Embroidered Mule in GoldChristian Louboutin Embroidered Mule in SilverChristian Louboutin Embroidered Pigalle Pump in GoldChristian Louboutin Embroidered Pigalle Pump in Silver

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDior есен 2017 couture колекција!
Следна објаваСовршено летно освежување
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР