Tалентиранaта Марија Грација Кири jа претстави својата втора колекција за модната луксузна куќа Диор…

На модната ревија, таа сите нејзини гости ги понесе во необична авантура инспирирана од патувањата и неповторливиот дизајн на Кристијан Диор. Ја одбележа работата на овој истакнат дизајнер и седемдесет годишнината на брендот, а беше инспирирана од илустрацијата на Алберт Декарис за 1953 година, која ја најде  во архивите на модната куќа.

Дизајните презентирани од страна на Марија не потсетуваат на работата на Кристијан Диор. Таа својата љубов кон деталите ја вклучи на секое парче и креираше линија која зрачи со вибрации на четириесеттите и педесеттите години. Кога зборуваме за бои, таа си поигра со многу нијанси на сива боја, во која вметна црвена, жолта, маслинова, боја на шампањ и шарени везови.

Dior Jesen 2017 Couture revija - luksuzni safari inspirsan istorijomDior Jesen 2017 Couture revija - luksuzni safari inspirsan istorijomDior Jesen 2017 Couture revija - luksuzni safari inspirsan istorijomDior Jesen 2017 Couture revija - luksuzni safari inspirsan istorijomDior Jesen 2017 Couture revija - luksuzni safari inspirsan istorijomDior Jesen 2017 Couture revija - luksuzni safari inspirsan istorijom

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТорби од природни материјали и дрво!
Следна објаваЛуксузна капсула колекција на Christian Louboutin!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР