Кафетерија со печница за кафе Au79, го комбинира дизајнот, функционалноста и пријатното гостопримството во еден простор…

Овој рај за љубителите на доброто кафе се наоѓа во поранешна автомобилска работилница во Мелбурн. Студиото Mim Design ја трансформираше оваа површина од 600 м2 во една софистицирана ботаничка градина во внатрешноста, која е исполнета со бујни растенија, земјани тонови и живописни зеленило, кое е инспирирано од љубовта кон кафето.

Raj za ljubitelje kafe - Au79

Дизајнерите сугерираа дека архитектурата  и ентериерите мора да бидат како злато, односно скапоцени и непроценливи, а Mim Design студиото тоа го има постигнато со леснотија, со користење на основните принципи на дизајнот од минатото и сегашноста.

Raj za ljubitelje kafe - Au79Raj za ljubitelje kafe - Au79

Оригиналните гаражни врати останаа непроменети. Ова не е место каде што само може да се ужива во прекрасно кафе и храна, туку вистински рајска оаза на автентичност.

Image result for Au79

Image result for Au79

Raj za ljubitelje kafe - Au79

Природна светлина го исполнува овој простор, кој нуди неколку удобни делови – мека розеви тонови и прилагодени завршни детали кои му даваат допир на женственоста, додека рачно илустрираниот ѕид кој го красат кафе-растенијата и лисјата, со својата палета на зелени и сини тонови внесува во него вистинско расположение.

Image result for Au79

Raj za ljubitelje kafe - Au79Raj za ljubitelje kafe - Au79

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАпартман со прекрасна светлина во Пекинг!
Следна објаваНајлуксузна подводна ложа!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР