Презентирана само пред неколку денови, волшебната Dior a Versailles, Cote Jardins е уште една колекција на накит, дизајнирана од страна на познатата француска дизајнерка на накит Victoire de Castellane.  

Nova magična Dior kolekcija nakita

Станува збор за нова, ексклузивна линија, која е всушност инспирирана од страна на приватниот имот на кралицата Марија Антоанета, која зрачи со луксуз. Да бидеме попрецизни, оваа колекција е инспирирана од уникатниот архитектонски распоред на градините во Версај, по кои тој стана и е се уште е популарен.

Nova magična Dior kolekcija nakita

Nova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakitaNova magična Dior kolekcija nakita

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMarion Cotillard како модна инспирација!
Следна објаваНов тренд за лето 2017: тетоважа на коса!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР