Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

Уметниците наоѓаат игра во најмалите работи од секојдневието. Alya Chaglar на пример, инспирирана од нејзината успешна кариера како сликар со маслени бои, направи фотографски серијал за својата три – годишна ќерка, Stefani, која позира пред објектот облечена според најновите сезонски трендови. Сезонско овошје, зеленчук и сезонски цвеќиња.

Користејќи ја моќта на перспективата, Ајла го држи „аутфитот“ пред објективот, а Стефани застанува на потребната далечина. Со шарените дезени и најслатката детска насмевка, овој серијал дефинитивно ќе Ве расположи и ќе Ви го стопли срцето.

Ова динамично дуо стана инстаграм сензација со повеќе од 22 000 фанови.

Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

Food Dresses

Food Dresses

Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

Food Dresses

Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

Food Dresses

Food Dresses

Food Dresses

Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

Food Dresses

Food Dresses

Food Dresses

Food Dresses

Food Dresses

Food Dresses

Food Dresses

Food Dresses

Food-optical-illusion-dresses-alya-chaglar

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРачно изработени мотори MV AGUSTA REPARTO VEICOLI SPECIALI #1!
Следна објаваSвездички – апсолутен моден хит меѓу познатите личности!!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР