Ако сте една од тие, кои веќе се откажале од обидите да нацртаат совршена линија со туш, погледнете го ова видео.

Совршената линија нацртана со туш, дури и за шминкерите е еден голем предизвик. Но, сепак вреди да се научи оваа техника, посебно со црниот туш, бидејќи во комбинација со црвениот кармин е безвременски стил – едноставен, ефектен и елегантен, со кој ќе станете забележани. Многу од нас, со години се во потрага по трикот со кој конечно ќе успееме да повлечеме совршена линија со туш, на двете очи. Првата и главна тајна е сигурна и мирна рака, добро осветлување и добра четка за примена на тушот – ви останува само да најдете добра техника и пракса, а сигурни сме дека ќе го постигнете тоа со ова видео.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧизми од Manolo Blahnik по цена од 5700 $ украсени со повеќе од 100 кристали!
Следна објаваНатали Башоски | Моментална умствена состојба
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР