Луксузните поседи со врвни погодности, декорација и поглед, не чекаат долго на првите или новите сопственици …

И покрај тоа што чинат многу, навистина, тие само за кратко време ги наоѓаат своите нови сопственици. Сепак, за тие што имаат многу пари и сакаат нов дом, работите се многу поедноставни, затоа што изборот е преголем! Во светот постојат толку многу прекрасни и неверојатни вили, да е тешко да се избере најдобрата.

Овој пат, ви претставуваме една таква вила, која лесно може да се најде на листата од најспектакуларните домови на светот, a се наоѓа во Бриџхемптон и чини неверојатни $ 45 милиони.

4a-Mid Ocean.jpg

1-Mid Ocean.jpg

4b-Mid Ocean.jpg

Овој ултра модерен посед е резултат на соработката помеѓу Џеј Биaлски, Андре Кикоски и Едмунд Холандер Дизајн. Ексклузивната погодност која оваа вила ја издвојува од другите е транспарентниот базен, каков што досега не сме виделе. Се наоѓа на работ и нуди брзпрекорен поглед на целиот имот, што е вистинско задоволство!

3-Mid Ocean.jpg

10-Mid Ocean.jpg

Заедно со базенот и просторот за сончање, оваа вила има три ката, седум спални соби, единаесет купатила, отворен концепт простор, соба за медиуми, сауна и винарска визба. Надворешен екстериер вклучува ал фреско трпезарија и кујна, но кровниот инфинити базен е дефинитивно шлаг на тортата.

4a-Mid Ocean.jpg

6-Mid Ocean.jpg

5-Mid Ocean.jpg

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајмодрени едноделни капачки костими за 2017! – прв дел
Следна објаваViktor&Rolf – колекција на венчаници 2018!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР