Delikatna kolekcija italijanskog nakita

Познат по создавање на некои од најексклузивните парчиња накит во светот, италијанскиот бренд ROSMUNDO планира сите нас да не воодушеви со својата нова линија …Delikatna kolekcija italijanskog nakita

Основачот на овој бренд е златарот ROSMUNDO GIARLETTA, кој се уште е дел од процесот на создавање на сите ремек-дела со својот потпис, a тие произведuvaat уникатни парчиња, кои се карактеризираат со уникатен стил, страст, уметност и најдобрa италијанскa изработка.
Delikatna kolekcija italijanskog nakita

Најновата колекција ROSMUNDO содржи парчиња од бело и жолто злато, вредни прстени и обетки, украсени со неверојатни скапоцени камења.Delikatna kolekcija italijanskog nakita

Главнoто парче од новата линија е ѓерданот наречен Il Sole Del Caruso, кој е направен од 18-каратно жолто злато, украсено со рубин и дијаманти. Со својот осмоаголен облик, не потсетува на сонцето над Амалфи брегот.Delikatna kolekcija italijanskog nakitaDelikatna kolekcija italijanskog nakita

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСветилката Chord инспирирана од минималистичкиот накит!
Следна објаваМермерот, традицијата и новиот дизајн создаваат совршенство!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР