Najluksuznija lula sveta

За љубителите на префинети работи и страствените колекционери, еве еден предмет кој ќе ве наведе да потрошите навистина многу пари…

Станува збор за гламурозно луле кое се продава за 85.000 долари. Осмислено и креирано од Jewelers Bon-Cadeau и претставува луксузна рачна изработка.

Во облик на змеј, ова единствено луле е декорирано со 47 црни и бели дијаманти, 38 рубини и 6 префинети сафири.

Исто така, ова луле содржи и парче ексклузивен син корал, 4 тигрови очи и турмалин. Тешко е 300 грама, од кое 275 претставува сребро, додека 22 грама претставуваат различни видови на злато.

погледнете….

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОбетките на Mango се моден хит на Instagram!
Следна објаваKraken – ултрамодерен чадор за заштита од сонце!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР