Еден од најпотребните летни додатоци е летниот чадор, кој сем што ве штити од сонцето, истовремено ви овозможува да го изразите и својот стил…

Црните и монохроматски чадори за сонце се passe и затоа на сцена стапија ексклузивните, рачно изработени чадори од луксузниот бренд Le Parasol. Овој бренд креира уникатни парасоли кои се осмислени да ве заштитат од сонце на егзотичен начин.

Креатори на оваа визија се мајка и ќерка – Ана и Џесика Хес, кои рачно ги креираат овие модни чуда од најдобри материјали. Сите нивни производи се ултра гламурозни, но еден од нив ни привчлече најмногу внимание. Чадорот против сонце Kraken е уникатен, со рачно сошиен тиркизен штрас и рачно насликан златно син октопод – со металик монистри.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајлуксузузното луле на светот!
Следна објаваЈадете слатки без страв – со овие 6 правила!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР