Во Венеција, која секоја година ја посетуваат милиони посетители, власта долго време настојува да се заштити и да го сочува градот и околината. Во настојувањето да ја сочуваат традицијата во романтичната Венеција, локалната власт забрани отворање на нови дуќани на брза храна и кебап продажни места.

Паула Мар од канцеларијата за туризам кажа, дека намерата им е да се стопираат сите активности кои не се компатибилни со развојот на културното богатство на Венеција, дека градот се спроривставил на кебабите и другите видови на брза храна. Таа додаде дека постои голема опасност Венеција да го изгуби својот идентитет и потребно е да се промовираат локалните производи и храна.

Related image

Во земјата која е поносна на националната кујна, на Венеција ова не и е прв пат да го ограничува продавањето на брзта храна. Минатата година Верона го направи истото.

Продавниците со брза храна кои веќе постојат, ќе продолжат да работат, но и за нив има нови правила на кои мораат да се придржуваат.

Image result for италиан фоод

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекцијата Chanel Cruise 2018 инспирирана од античка Грција!
Следна објаваВидео | Нов сингл од Тони Зен и Флека – Метафори
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР