Karl Lagerfeld на сите им приреди едно фантастично патување низ времето. Инспирирана од античката Грција, модната ревијата на славната француска куќа Chanel Cruise 2018 под името “Модерна антика” прикажана во галеријата Grand Palais Courbe, е со феноменална сценографија, во која доминираа Партенон и храмот на Посејдон, со столбови кои излагаа од песокот.

Chanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomСилуетите се во старогрчкиот стил, со набори, голи рамења, златни акценти, како обетките во облик на амфори или очила за сонце украсени со златни листови…се обележјето на оваа колекција.

Chanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomБоите од оваа колекција совршено се совпаѓаа со сценографијата – земјени тонови, металик, белата, светли пастелни бои како и елементите од сината и црната боја.

Chanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomТемата на линијата за Cruise за 2018 година, е секако поврзана со Коко Шанел која ја основала оваа модна куќа, а која до денес е непресушен извор на инспирација на Карл Лагерфелд.

Chanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomChanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomChanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomChanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomChanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomChanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomChanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomChanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomChanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomChanel Cruise 2018 inspirisana antičkom GrčkomChanel Cruise 2018 inspirisana antičkom Grčkom

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБродски чевли –Timberland класика во модерен облик
Следна објаваВенеција донесе закон со кој се забранува брзата храна!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР