Музиката и аранжманот се на Борче Кузмановски и Тони Зен; Текст – Тони Зен и Сиги; Бас, клавијатура и гитара – Борче Кузмановски; Саксафон – Борислав Веселинов; Продукција – БК Студио.

Додатно ве известуваме и за концертниот настап на Тони Зен и Флека на 11 мај 2017 во МКЦ, како дел од настанот BRONX 1.02:

https://www.facebook.com/events/1855671394699758/

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВенеција донесе закон со кој се забранува брзата храна!
Следна објава8 бели фустани за секоја прилика!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ