Архитектонското студио Taller KEN стои зад овој прекрасен и модерен дизајн на кафуле во Гватемала Сити, наречено Madero Cafe. Кафулето изгледа како тропска оаза- шаренила, палми, јаки бои и светлина се рецепт за позитивна енергија со секоја посета на ова место. Архитектите кои се потпишуваат зад овој проект се Грегори Мелитонов и Инес Гузман и мора да признаеме дека завршиле одлична работа. Овој неверојатен простор е совршено вклопен во средината. Кој не би сакал да пие кафе во ваква тропска идила?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДо поквалитетен сон со домашни растенија!
Следна објаваБродски чевли –Timberland класика во модерен облик
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР