Уметник слика на ѕид во најстарата населба во Рио де Жанеиро, Providencia Favela. Муралот е дел од проектот на локална галерија. Ние сме секогаш за поддршка на уличната уметност како форма на изразување. Истовремено пренесува општествена порака и дава урбан и модерен лик на градот.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава8 бели фустани за секоја прилика!
Следна објаваПрекрасни скулптури од стакло!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР