Литванскиот уметник Arturas изработува фантастични скулптури од стари материјали и метали. За вас избравме неколку негови најдобри дела.

Камелеон

Kameleon

МоржMorž

Октопод

Hobotnica kao kutijica za nakit

Ној

Noj

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJennifer Lawrence во новата кампања на Dior!
Следна објаваБарбадос крие егзотични тајни!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР