Starbucks објави дека во 2019 година ќе отвори огромна продавница во Chicagо. Според објавите за медиумите, продавницата ќе биде на 4 ката со име Reserve Roastery и ќе биде посветена на пржењето и пакување на ретки, малубројни Starbucks Reserve кафиња од целиот свет. Ова ќе биде трета продавница од ваков вид, првата беше отворена во 2014 во Seattle, а втората треба да се отвори во 2018 година во New York. Исто така најавија дека по отворањето во Chicagо, иста продавница ќе отворат и во Milanо, Shanghai и Tokyо.

Концептот е базиран на тоа дека во едната дел од зградата ќе се гледа како се произведува кафето, пржи и меле и тоа истото подоцна, можете да го купите. Исто така, во понудата има прикажување на повеќе методи на варење на кафе, а посебно припрема на Reserve пијалоците и шејковите.

Тоа ќе биде волшебен свет исполнет со егзотични кафиња, големи вреќи со малите зрна на кафето и свежи печени пецива кои најдобро одговараат со кафето.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата колекција “La Signora” на Versace!
Следна објава3 луксузно уредени станови за самци!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР