Versace во новата колекција по прв пат ни покажува нешто сосем ново , принтот “barocco-flage”, што е интригантска мешавина на стандардниот и препознатлив Versace animal print, со камуфлирани дезени кои се испреплетени во многубројните фустани. Бидејќи брендот доби многу пофални зборови за овој принт, можеме да претпоставиме дека barocco-flage ќе се појавува и во нивните понатамошни креации.

Versace Pre-Fall kolekcija za 2017

Поголемиот дел од колекцијата е креирана со најсовремените кројачки техники, како и употребата на врвни и потполно нови hi-tech материјали, како што се пластифицираниот твид, везениот тул, fil coupé,… што допринесе комплетната колекција да добие еден финален, посебен врвен изглед.

Versace Pre-Fall kolekcija za 2017

Кога е во прашање палетата на линијата “La Signora”, Versace тука е повеќе фокусиран на темните тонови со акценти на жолтата или светло сината нијанса. На пистата доминираше и вилолетовата нијанса, создавајќи ни илузија дека сите модели се креирани во спортски дух.

Versace Pre-Fall kolekcija za 2017 Versace Pre-Fall kolekcija za 2017

Versace Pre-Fall kolekcija za 2017 Едно е сигурно, во колекцијата доминираат модерни џемпери, парка мантили, тренди кратки пантолони, така да многу трендсетери сигурно ќе го најдат своето омилено парче на облека.Versace Pre-Fall kolekcija za 2017

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПосетете го Милано оваа пролет!
Следна објаваStarbucks отвора луксузна мега продавница!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР