Од садоперот во кујната па се до туш кабините и славините за вода, едно е сигурно за оваа пролет – мат црниот метал е главен хит во светот на енериерот. Што е толку добро во овој нов тренд? Велат, исто како со малиот црн фустан – овој тренд делува неутрално, елегантно а истовремено е традиционален, модерен и со стил.

Црната метална славина во кујната и купатилото, совршено се вклопува со неутралините ентереиери, а ако не сакате бои во домот, оваа идеја би можела да ве воодушеви. Црните детали оставаат впечаток на чиста елеганција, така да можат да се вклопат во делот на енетериерот кој не е премногу богат со детали и украси.

Во нашата галерија погледнете како црните метали изгледаат, а можеби и вас ќе ве инспирираат за уредување на сопствениот!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФункционална маса во кујната!
Следна објаваConstancа Jablonski во новата колекција на Zara Home!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР