Funkcionalna kuhinjska ostrva

Од кога постои светот, луѓето се собираат околу огништето. И денес, готвењето на храната во кујната го зближува семејството.

Дизајнерот Мај Кукула, креираше нова генерација на “острва” во кујната. Тој истражуваше повеќе начини, како да искреира најдобри флексибилни и креативни работни површини – и така, германскиот дизајнер го создаде OIKOS, функционалното “острво”.

Станува збор за место на кое можете да готвите, да се дружите, јадете, секако и расправате…а потоа може лесно да се користи како работна маса.

Масата во себе содржи плоча за готвење и безброј прегради за намирници, уља, зачини или есцајг.

OIKOS е направен од црна пластифицирана рамка со дабова површина. Секој дел доаѓа посебно, така да транспортот на ова острво е исклучително едноставно.

Funkcionalna kuhinjska ostrvaFunkcionalna kuhinjska ostrvaFunkcionalna kuhinjska ostrvaFunkcionalna kuhinjska ostrvaFunkcionalna kuhinjska ostrvaFunkcionalna kuhinjska ostrvaFunkcionalna kuhinjska ostrvaFunkcionalna kuhinjska ostrvaFunkcionalna kuhinjska ostrva

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSwarovski со нови фигури на “Убавицата и Sверот”!
Следна објаваЦрниот метал е нов тренд во уредување на домот!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР