Пролетта е идеално место за патување. Зошто? Доволно е да погледнете низ прозорот и се ќе ви стане јасно. Било да барате уметност, култура или авантура, или пак уживање во храна и пијалоци, ние во продолжение ви предлагаме три прекрасни Европски локации кои оваа пролет ќе бидат попопуларнни од било кога.

БУДИМПЕШТА, УНГАРИЈА

Кога само еднаш ќе ја видите ќе сфатите зошто е еден од најубавите градови на Европа. Дворци, згради, мостови,….Архитектурата на градот е неверојатна, а пролетта е совршено време да ја разгледате Будимпешта. Најдобро од се? Се уште е ефтина, според тоа можете да си дозволите да ги пробате сите нивни специјалитети и да купите сувенири за членовите на семејството.

BUDIMPEŠTA, MAĐARSKA

ДУОРО ВАЛИ, ПОРТУГАЛИЈА

Douro Valley е можеби и најпотценет вински регион во светот (а можеби и најубав). Северниот дел од Португалија е одалечен се на се 1 час возење од Порто, а познато е дека Порто е најубав на пролет. Ако живеете за дегустација на вино и прошетки по виногради, учење за виното и престој во природа – Португалија е дестинација за вас.

DOURO VALLEY, PORTUGAL

СИЦИЛИЈА , ИТАЛИЈА

Италија на лето звучи романтично, но реално кажано, тогаш е преполна со туристи. Хотелите се полни, а редот за сладолед се мери во десетици метри. Токму затоа, ви предлагаме да го посетите овој величествен остров, пред почетокот на сезоната. Преплет на култури, архитектура и кујна, нема да ве остави рамнодушни. Се чувствува силно влијание на Грчката, Арапската и Шпанската култура, а Сицилија нуди и возбудливи активности како посета на вулканите или ронење.

SICILIJA, ITALIJA

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКралски третман при патување
Следна објаваСамо Karl Lagerfeld може да ја прати својата ревија на патување во космосот!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР