Илустрациите на уметникот Федерико Бабина ни се веќе добро познати. По неговите измислени куќи во кои ги смести познатите режисери, како и домовите во кои се сместени некои од најпознатите сцени од филмовите, во најновиот негов серијал, Architale, тој ни ги прикажува куќите во кои живеат ликовите од цртаните филмови. Погледнете какви домови Бабина, кој и самиот е архитект, им смисли на нашите омилени ликови, преку овие интересни илустрации.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваIKEA: 12 идеи за спалната соба
Следна објаваEnfuse Tea Flask – чајник кој го знае вашиот омилен чај!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ