Кафената боја создава суптилна и топла атмосфера во ентериерот, давајќи и карактер на секоја просторија, без оглед на големината. Поради тоа, кафените кујни се мошне популарна алтернатива за белите и црните кујни, а големиот избор на тонови и материјали во кафена боја овозможува широк спектар на варијации кога е катчето за готвење во прашање. Во продолжение, ви го претставуваме нашиот избор на кафени кујни, издвоени од понудата на најдобрите европски производители. Погледнете ги фотографиите и пронајдете ја омилената тема. Доколку размислувате за стилизирање на вашата кујна во поинаква боја, тогаш погледнете ги и инспиративните идеи за сини, црвени и портокалови кујни.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖивот на -50`C, петте најстудени места на земјата
Следна објаваСофистициран ентериер во лондонска резиденција!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ