Портокаловата боја е синоним за забава, екстраваганција и енергија. Впечатлива и по малку екстремна, портокаловата е боја која или ја обожувате, или, пак, воопшто не ја поднесувате. Сепак, слично како и за црвената боја, и за портокаловата постои мислење дека е боја која ја поттикнува гладта и буди апетитот, поради што претставува одличен избор за уредување на катчето за готвење. Во продолжение, ви го презентираме нашиот избор на портокалови кујни, издвоени од понудата на најдобрите европски производители. Погледнете ги фотографиите и пронајдете ја омилената тема и за вашиот дом.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМотивите со цвеќе се пролетен тренд!
Следна објаваНајшармантни хотели во Европа за кои сите зборуваат!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ