1Црвената е боја која асоцира на жар и страст, па генерално се користи за да рефлектира интензивни чувства и емоции. За црвената се смета и дека е боја која ја поттикнува гладта и буди апетитот, поради што мноштво ресторани и синџири на брза храна ја користат како избор за нивните логоа, промотивни кампањи или за брендирање на локалите. Ниту домашните кујни не се исклучок. Модерниот декор и дизајн во црвени нијанси станува се’ попопуларен кога е уредувањето на катчето за готвење во прашање. Во продолжение, ви го претставуваме нашиот избор на црвени кујни, издвоени од понудата на најдобрите европски производители. Погледнете ги фотографиите и инспирирајте се!

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерна викендичка во Далмација
Следна објаваНов тренд: Нокти како скршено стакло
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ