Цветни дезени распослани долж прекрасни креации за пролет 2017 година, се инспирација на најголемите модни брендови.

Dolce & Gabbana

 Фустаните со овие мотиви делуваат женствено и опуштено, ветуваат дека ќе го пронајдат својот пат до секого. Цветовите се везени на фустаните или принтани.

Lela Rose

Oscar de la Renta

Chloe

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana

Lela Rose

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОмилен коктел според хороскопот
Следна објаваПортокалови кујни
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР