Кој коктел е идеален за секој хороскопски знак? Еве што велат ѕвездите.

ОВЕН- Dark and Stormy

Рум, лимета и пиво со ѓумбир- одличен избор за жешките Овни!

БИК – Сангриа

Едноставен, директен и опуштен, баш како припадниците на овој знак.

БЛИЗНАЦИ – Мохито

Со мохито во рака забавата може да започне! Енергијата што ја дава овој коктел е идентична со онаа на Близнакот.

РАК – Шампањ

Класичен и елегантен пијалок кој комплетно одговара на карактеристиките на Раковите.

ЛАВ – Watermelon Margarita

 

Пијалок кој е многу вкусен и светски популарен е идеален за харизматичниот Лав.

ДЕВИЦА – Менхетн

Девиците сакаат прецизност и квалитет, па класичниот Менхетн е вистинскиот избор за нив.

ВАГА – Aviation

Грациозен и неодолив. Комбинацијата од џин, лимон и нежниот creme de violette (направен од темјанушка) е балансот кој секогаш ви е потребен.

ШКОРПИЈА – Jack Rose

Црвен коктел кој си поигрува со страста на огнените шкорпии. Полн погодок, зар не?

СТРЕЛЕЦ – Boulevardier

Стрелците по природа сакаат забава и авантури, па овој интересен коктел кој има виски во него целосно одговара на нивната личност.

ЈАРЕЦ – Мартини

Џин и лимон – едноставно, без непотребни додатоци, а сепак толку неодоливо и уникатно. Се препознавате, Јарци?

ВОДОЛИЈА – Rum Old Fashioned

Водолиите се антиконформисти. Иновативни се и модерни, но без премногу авантури. Токму таков е легендарниот Old Fashioned со рум.

РИБИ – Маи Таи

За водениот знак, пијалок што е разнобоен и креативен, а е одличен токму за на плажа покрај вода.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубав мармалад од мандарини!
Следна објаваМотивите со цвеќе се пролетен тренд!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ