1Сината е боја која не многу често се користи за уредување на кујната. За сината се смета дека е смирена и релаксирачка боја, односно најсоодветна за оние соби чија намена е одмор и опуштање. Од друга страна, постојат и оние за кои сината медитеранска боја евоцира спомени на лето и море, поради што сакаат да ја имаат насекаде во својот дом, па и во катчето за готвење. Во продолжение, ви го претставуваме нашиот избор на сини кујни, издвоени од понудата на најдобрите европски производители. Погледнете ги фотографиите и инспирирајте се!

2

3

4

5

6

7

8

9 10 11 12

14 15 16 17 18 19

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдна креативна куќичка за птици
Следна објава4 митови за храна во кои мора да престанете да верувате!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ