0

Златните срца не знаат за дескриминација!

Jada Fitch направи преубави малечки куќички за нејзините посетители. Овие живеалишта се со „луксузен“ декор, насликани минијатурни дела, малечко аристократско столче и превкусна закуска за птиците кои доаѓаат на гости.

Овие куќи се залепени на прозорецот, каде илустраторката може да ги фотографира малите пријателчиња.

Одличен направи сам проект, кој можете да го направите деновиве. Кој вели дека гостинските куќи се само за луѓе?
3 4 5 6 7 8

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУрбани пејзажи во акварел
Следна објаваСини кујни
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР