Louis Vuitton наскоро ќе отвори свој редизајниран дуќан во Soho – New York. 1022- та квадратни метри ги дизајнираше Peter Marino во соработка со уметниците Shuji Mukai и Giuseppe Penon. Дуќанот прв пат бил отворен 1998. година и честопати биран како домаќин за некои од најважните светски случувања врзани за модната куќа Louis Vuitton.

Редизајнираниот дуќан на Louis Vuitton, замислен е како уметничка галерија, со модерен дизајн и поинаков концепт на осветлување. Мебелот и рециклираните предмети од кожа, дрво, месинг и камен, создаваат елегантен изглед во просторот.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава12 елегантни новогодишно декорирани дневни соби!
Следна објаваПрекрасни сандали за секоја новогодишна забава!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР