Мирјана Милошевиќ е српска артистка која  за многу кратко време стана позната ширум светот со својата необична уметност. “Body painting” е нејзината специјалност која секако е многу тешка за изведба како што изјави оваа уметница бидејќи кожата е многу мека и може да ве одведе во погрешен правец. Но, секако ова за неа не претставува голема потешкотија и таа вели дека се што ќе замисли и го реализира со оваа техника. Погледнете како тоа изгледа, сосема необично, но и уникатно во исто време!

5oww052p5z9o_sqr512

1kikamakeup_1

24-3

d-fktkqturbxy84zjzlzmu4ztyyognlzda0owy2mtbhnduyzjmxngmyyi5qcgvnk5uczqmuamldlqlnadyawsovb9kyl3b1bhnjbxmvturbxy8xzdc0y2i0mtcwntk1mdqznjyyownhymq2mdzmntbmni5wbmchwga

14811774066283

maxresdefault-1

maxresdefault-2

img_9492

maxresdefault

sminkanjekika

hqdefault

hqdefault-1

img_8681

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена новогодишна торта без брашно!
Следна објаваНовогодишни модни стајлинзи со кои ќе заблескате на новогодишната ноќ
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР