bella-hadid-love-magazine-advent-calendar1

Bella Hadid најубаво го отвори новогодишниот календар на LOVE магазинот! Овој 20-годишен супер модел, позираше во фитнес облека инспирирана од 80-тите години. Снимаше и кратко видео во кој таа танцува на ‘Call on Me’ на Eric Prydz, додека ги носи шарените трикоа и ракавици.

Ако ова не е доволна фитнес инспирација, тогаш навистина не знаеме… Зашто Bella навистина изгледа секси додека вежба и тренира, но никако не значи дека го оставила настрана гламурот и сексепилот. Прекрасната темнокоса ја красат и сјајните обетки и шминката, во типичните бои на 80-тите.

bella-hadid-love-magazine-advent-calendar2

bella-hadid-love-magazine-advent-calendar3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаучни факти – кога алкохолот е добар за нашето здравје?
Следна објаваЛуксузна MDK9 куќа за кучиња- претерано или идеално?!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР