Секоја година, World Luxury Hotel Awards го прогласува најлуксузниот хотел на свет, кој претставува богатство, услуга од пет sвезди, безпрекорна понуда на ресторанот и уникатен дизајн на ентериерот.

Armani Hotel Dubai е екстравагантен ресорт сместен во култниот Burj Khalifа во Dubai, во највсоката зграда на светот. Хотелот има 160 соби кои се наоѓаат на првите осум ката на небодерот. Жирито изјави дека овој хотел “претставува чиста елеганција, едноставност и софиситицирана комоција – се што го дефинира и самиот Giorgio Armani.

5 -те sвезди на Armani Hotel Dubai, најдобро се гледаат во неговата услуга – според Telegraph, на секој гостин му се доделува “Lifestyle Manager” или личен батлер при пристигањето. Содржината вклучува базен со сончева тераса, тeрми и ресторани со потпис Armani/Ristorante.

armani-hotel-1

armani-hotel-3armani-hotel-4

armani-hotel-2

armani-hotel-6

armani-hotel-9

armani-hotel-7armani-hotel-5armani-hotel-8

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да го организирате просторот во мал стан!
Следна објаваKelly Rohrbach со секси хулахопки!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР